NOVÁ HUDBA: AUGUST 2023

Do augustovej hudobnej selekcie sa zmestilo viac ako 50 výborných pesničiek, pomocou ktorých sa budete môcť orientovať v aktuálnej hudbe.


Hovorí sa, že menej je niekedy viac, ale pri počúvaní nasledujúceho playlistu by sa žiaden rozhľadený hudobný fanúšik nemal nudiť, aj keď vydrží počúvať až do konca.

Tak ako zvyčajne o niektorých skupinách a interpretoch, ktorí nahrali v posledných týždňoch zaujímavé albumy nájdete na našom webe samostatné články. Patria medzi nich M. Ward, The Clientele, Bantu, Dudu Tassa, Balimaya Project, Son Lux, Anohni a ďalší.

Zaujala nás aj singlová ponuka, pretože fantastické nové nahrávky zverejnili napríklad Maribou State, Devendra Banhart, Hot Chip, Genesis Owusu, DJ Shadow, Bebel Gilberto, Dengue Fever alebo aj Cindy Wilson z B-52´s. K niektorým interpretom sa ešte určite vrátime aj počas nasledujúcich mesiacov.

Z domácej scény v auguste najviac u nás zabodovali skupiny Puding pani Elvisovej, Hviezda, Hotel Art alebo Curly Simon. Všetci ale nezverejňujú svoje nahrávky na streamingových platformách, takže novinky od skupín ako Prie100r, alebo Nylon Union sme museli vynechať.

Od septembra pripravujeme na našom webe niekoľko noviniek, ktoré by mali dopomôcť sa dostať ku kvalitnej hudbe ešte pohotovejšie.

Dovtedy prajeme ešte príjemný zvyšok leta!

Róbert Gregor