NOVÁ HUDBA: APRÍL 2024

Na streamovacích službách sme pre vás zhrnuli to najpodstatnejšie z aprílovej hudobnej ponuky.


O dôležitých albumoch ste sa už mohli dozvedieť z našich rubrík „Zaujímavý album“ a „Editorský výber“. Zaujali nás najmä novinky, ktoré nahrali napríklad Local Natives, Coma, Leyla McCalla, Jemba Groove, Thea Gilmore, Sinkane, Orange Blossom, alebo ShazaLaKazoo.

V nižšie zverejnenom playliste nájdete aj ďalšie zaujímavé nahrávky napríklad od The Libertines, Delgres, James, Nia Archives, Kaleida, Dekker, Nube, A Certain Ratio, Grace Cummings, Tiken Jah Fakoly, Branko, Sam Lee, Elbow, Please Madame, Bonnie Banane, Kiran Ahluwalia, Lucy Rose, De-Phazz, Still Corners, Liraz, Sahra Halgan, Bab L´Bluz a ďalších. Budeme sa snažiť o niektorých z nich pripraviť podrobnejšie články.

Z domácej scény tento mesiac najviac zarezonovala spolupráca Duhana a Nylon Union a albumy od Tolstoys, Jána Boleslava Kladiva, prípadne Jany Kirschner.

Ak nestíhate sledovať naše online vysielanie na platforme Mixcloud, tak aprílovú selekciu si môžete vychutnať aj prostredníctvom streamovacích služieb YouTube Music, Tidal a Spotify.

Príjemné počúvanie!

Róbert Gregor