NOVÁ HUDBA: MÁJ 2024

Májová hudobná ponuka nás nesklamala, a preto sme ju pre vás zosumarizovali aj na streamovacích platformách.


Fanúšikom nekonvenčnej hudby by tento mesiac nemali uniknúť nové albumy, ktoré nahrali napríklad Barry Adamson, J. Bernardt, St. Vincent, Bab L´Bluz, Faada Freddy, Ceu, Sahra Halgan, Momus, Beth Gibbons, Bel Canto, Bullion, Reyna Tropical, Mdou Moctar, Lass, Villagers, Saigon Soul Revival, Nubyan Twist, Arab Strap, Shannon & The Clams, Huun-Huur-Tu / Carmen Rizzo / Dhani Harrison, alebo Orville Peck, ktorý sa na vás pozerá z priloženej fotografie. V jeho svojských country nahrávkach nájdete množstvo nečakaných spoluprác.

Zaujala nás tiež kompilácia „A Tribute to Talking Heads‘ Stop Making Sense“, ktorá vznikla po opätovnej premiére zásadného dokumentu Jonathana Demmeho. Nachádza sa nej 16 skladieb v podaní súčasných hudobníkov, z ktorých viaceré nájdete aj v našom online vysielaní na platforme Mixcloud.

Už onedlho sa dočkáme nových albumov v podaní Emiliani Torrini, Amadou & Maryam, či Richarda Hawleyho, z ktorých sme zaradili prvé ochutnávky.

Z Eurovíznej „galaparády“ nás svojim vtipom zaujala spolupráca skupín 5MIINUST x Puuluup a z domácej scény tentoraz najviac zažiarili Bad Karma Boy, Rakovicky, Nina Kohout, alebo producent Stroon.

Ak nestíhate sledovať naše online vysielanie, tak máte možnosť prebehnúť našu poctivú hudobnú selekciu na platformách YouTube Music, Tidal, alebo Spotify.

Prajeme inšpiratívne počúvanie!

Róbert Gregor

Predchádzajúci článokKIRAN AHLUWALIA: VŠETCI KRVÁCAME ČERVENOU KRVOU
Ďalší článokEDITORSKÝ VÝBER: 21/2024